Krem przeciw otarciom to sekretne rozwiązanie, po które sięga wielu rowerzystów, nie tylko tych zawodowych. Wypróbuj krem przeciw otarciom Siroko dla kobiet i mężczyzn, a przekonasz się, jak przyjemnie chłodzi i nawilża skórę.
Czym jest krem przeciw otarciom?
Jak sama nazwa wskazuje, jest to produkt o działaniu nawilżającym, który służy jako warstwa ochronna między skórą a wkładką w spodenkach, zapobiegając otarciom, odparzeniom, dyskomfortowi i bólom.
Pierwsze kremy przeciw otarciom zostały zaprojektowane w celu zmiękczenia skórzanej tkaniny używanej w starych modelach spodenek rowerowych. Spodenki i wkładki oraz materiały, z których są wykonane zmieniały się z upływem czasu, kremy zaś zachowały swoją nazwę, stając się produktami zmniejszającymi otarcia skóry. To stosunkowo prosta funkcja, ale każdy, kto doświadczył bólu spowodowanego otarciami i odparzeniami, wie, jak ważna jest taka ochrona, pozwalająca poczuć się komfortowo i uzyskać dobre osiągi podczas długiej jazdy.
Dlaczego warto używać kremu przeciw otarciom?
Korzyści płynące ze stosowania tego preparatu są następujące:
Zmniejsza tarcie, a w konsekwencji otarcia skóry. Główną funkcją tego kremu jest tworzenie bariery ochronnej między skórą a wkładką, a im więcej jeździsz na rowerze, tym szybciej zauważysz korzyści. Krem ten nie jest jednak przeznaczony wyłącznie dla rowerzystów długodystansowych. Każdy rowerzysta może z niego skorzystać.
Zapobieganie odparzeniom to kolejna z funkcji kremu przeciw otarciom Siroko Freeride. Ta nieprzyjemna i bolesna przypadłość jest dość powszechna w kolarstwie i jest spowodowana ciągłym tarciem i naciskiem na skórę. Krem tworzy tłustą, wilgotną warstwę zapobiegającą powstawaniu odparzeń.
Opracowany między innymi na bazie masła shea i neutralnych olejków, krem przeciw odparzeniom Siroko ma właściwości nawilżające i łagodzące oraz jest odpowiedni dla skóry wrażliwej. Właściwości te są szczególnie korzystne dla rowerzystów z suchą lub wrażliwą skórą, a także idealne przy wysokich temperaturach i niskim poziomie wilgotności.
Co więcej, krem przeciw otarciom Siroko Freeride dzięki swojej formule zapobiega infekcjom grzybiczym i bakteryjnym. Ma to kluczowe znaczenie dla obszaru ciała, który ze względu na wysokie wytwarzanie ciepła i wilgoci jest wyjątkowo podatny na rozmnażanie się mikroorganizmów.
Podsumowując, krem korzystnie wpływa na komfort jazdy i pozwala czerpać przyjemność z długich wypraw rowerowych. Jest to również świetne rozwiązanie dla tych rowerzystów, którzy chcą zwiększyć częstotliwość i długość treningów lub dopiero zaczęli jeździć na rowerze i potrzebują złagodzić początkowy dyskomfort. Wielu kolarzy odkrywając wszystkie korzyści płynące z tak prostego rozwiązania jak krem przeciw otarciom Freeride of Siroko żałuje, że nie zaczęło stosować go dużo wcześniej.
Jak używać kremu przeciw otarciom Siroko Freeride?
Warto wiedzieć, jak prawidłowo stosować krem przeciw otarciom Nie jest to skomplikowane, ale mamy kilka rad, aby jak najlepiej go wykorzystać.
Higiena: Przed nałożeniem kremu upewnij się, że okolice krocza i wewnętrzna strona ud są czyste i suche. Jeśli to możliwe, najpierw weź prysznic lub użyj wilgotnej chusteczki, aby usunąć pot, pozostałości lub bakterie ze skóry. Ręce również powinny być bardzo czyste, ponieważ krem będzie nakładany palcami. Ponadto zarówno spodenki rowerowe, jak i wkładka powinny być czyste i suche. Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo to zrobić, zapoznaj się z poprzednim wpisem na blogu na temat dbania o odzież rowerową.
Zachowaj ostrożność podczas golenia i depilacji: Ze względu na tarcie wokół pachwin, wewnętrznej strony ud, pośladków i okolic narządów płciowych podczas jazdy na rowerze, nie zalecamy golenia maszynką, ponieważ wrastające włoski mogą podrażniać skórę, a nawet sprzyjać powstawaniu owrzodzeń. Tutaj znajdziecie szczegółowy wpis na temat depilacji w kolarstwie. Naszym osobistym zaleceniem jest unikanie wszelkiego rodzaju depilacji, w szczególności golenia włosków maszynką.
Skorzystaj z toalety przed nałożeniem kremu, a nie po: Słuchaj potrzeb swojego ciała i jeśli czujesz potrzebę skorzystania z toalety, upewnij się, że zrobisz to przed nałożeniem kremu. Po zakończeniu dokładnie umyj ręce.
Nakładanie kremu: Nabierz dużą ilość kremu na jeden lub dwa palce i nałóż go bezpośrednio na pachwinę. Jeśli czujesz taką potrzebę, nałóż trochę kremu również na wewnętrzną stronę ud. Rozprowadź krem równo, ale bez masowania. Powinniśmy uzyskać jednolitą warstwę kremu, która będzie służyć jako bariera ochronna. Jeśli czujesz, że ilość kremu nie jest wystarczająca, użyj drugiej ręki, aby nałożyć więcej. W ten sposób unikniesz przeniesienia do pojemnika włosków lub nieczystości, które mogły przykleić się do dłoni podczas aplikacji.
Możesz również nałożyć odrobinę kremu na te części spodenek rowerowych, które będą miały kontakt z wewnętrzną stroną ud. Jeśli to zrobisz, zachowaj ostrożność podczas zakładania spodenek, w przeciwnym razie krem rozprowadzi się po całych na nogach. Nie nakładaj kremu na całą wkładkę, ponieważ w ten sposób zmarnujesz dużą ilość produktu, a także może wywołać podrażnienia, jeśli wejdzie on w kontakt z odbytem lub narządami płciowymi.
Gdy skończysz, ponownie umyj ręce.
Spodenki: tak. Bielizna: NIE. Po nałożeniu kremu załóż czyste spodenki rowerowe. Wielokrotnie cię o tym ostrzegaliśmy, ale powtarzamy ponownie: NIE UŻYWAJ BIELIZNY ZE SPODENKAMI ROWEROWYMI.
Jesteśmy pewni, że po wypróbowaniu kremu przeciw otarciom unisex Siroko Freeride przekonasz się, że jest to niezbędny element, aby w pełni cieszyć się jazdą na rowerze. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli krem łagodzi dyskomfort odczuwany na siodełku, nie jest lekarstwem na wszystko. Należy dodatkowo przestrzegać naszych porad i wskazówek z tego wpisu, a także zadbać o odpowiednie dopasowanie roweru i dobrą parę spodenek rowerowych w odpowiednim rozmiarze z wysokiej jakości wkładką.